איתור נזילות

איתור נזילות

לבית, כמו לבית, יש רגעים יפים, ויש רגעים פחות יפים. כשרוכשים בית מקווים שהכול בו תקין, לרבות הצנרת. לרוב זה המצב. לא תמיד יודעים מראש, ולפעמים הצרות באות בשלשות… עם התחלת ההבחנה ברטיבות, יש להביא בעל מקצוע, לפני שהמצב יחריף. אם פעם איתור נזילות גבה מחיר יקר של הרס עצום של הרצפות או של הקירות, מתוך ניסוי וטעייה היכן מקור הנזילה, כי אז כיום הדברים שונים לגמרי. בעידן הנוכחי האינסטלטור מוזעק לביתכם, ובאמצעות טכנולוגיות מתקדמות הוא יכול לאתר נזילות, בלי כל הרס ועלויות מופקעות. מדובר על תהליך שאינו הרסני או פלשני, ושאינו מסב נזק לנכס או לחפצים בו.

האם בכל בעיה חייבים לזמן איש מקצוע לשם איתור נזילות?

התשובה לשאלה זאת הינה שלילית ביותר. באופן כללי, ברגע שהבחנתם, לאחר בדיקה כללית של שעון המים הראשי כי הכול תקין, סביר להניח שאין כל מקום לדאגה, ואין דליפה בבית שלכם. רגע לפני שאתם מזעיקים את השרברב, תוודאו שכל ברזי הבית סגורים. באם השעון ממשיך להסתובב, יש לשער כי יש לכם נזילה מהצנרת, ואז יש להזמין איש מקצוע לשם איתור נזילות. ברגע ששעון המים איננו ממשיך להסתובב, אין שום הגיון בלזמן איש מקצוע, הדבר משול לזריקת כסף על קרן הצבי. וזאת מכיוון שנראה כי המקור לרטיבות הוא מהצנרת בחצר, ולאו דווקא מהצנרת הביתית, ויש עוד סממנים שמעידים על רטיבות, כמו למשל – ריח נוראי או סימנים ניכרים של עובש. לא תמיד חייבים דווקא לזמן אינסטלטור או שירותי ביובית, שגובים שכר גבוה באופן יחסי. במידה ומדובר בבעיה משנית, ברווחים שבין אריחי המקלחת, או לחלופין בנזילה סמויה, אפשר לזמן את שירותיו הנאמנים של הנדימן, ובכך לחסוך בהרבה הוצאות כספיות, מטבע הדברים. כל מקרה חמור יותר, מחייב לשריין ביקור של אינסטלטור מקצועי.

מה כה טוב בפעולה של איתור נזילות?

הפעולה של איתור נזילות חיוניות בהרבה מקרים. ולהלן נביא בפניכם את עיקרם –

  1. פעולה זאת תחסוך לכם הרבה כסף. במקום להמתין לדקה התשעים, שהמצב נהיה כבר אקוטי, מאתר הנזילות יגיע חיש מהר אליכם, ויבצע את פועלו בזריזות, ללא הרס וללא פולשנות.
  2. האיתור נזילה מאופיין כפעולה מדויקת, כאשר הוא מסוגל לאתר את המקום הספציפי של הנזילה, מה שחוסך את כל ההכרח של ניסוי וטעייה, תוך כדי הרס הסביבה.